Všetky Impulz

Uzamykateľné okenné kľučky: bezpečnosť, ktorá dobre vyzerá

FSB posúva hranice bezpečnosti s novým integrovaným riešením uzamykacej vložky. Toto inovatívne riešenie umožňuje použitie úzkej rozety a prináša nielen vysoký štandard bezpečnosti, ale aj elegantný dizajn. © FSB

#IMPULZ | Zle zaistené okno je možné prekonať za menej ako minútu – záleží na kvalite skla, konštrukcii okna a do značnej miery aj na kvalite okennej kľučky. Dobrou ochranou sú všetky opatrenia, ktoré predĺžia čas, ktorý páchateľ potrebuje. Zatiaľ čo zvýšená bezpečnosť ide často ruka v ruke s nedostatkom dizajnovej rozmanitosti, zákazníci FSB si môžu byť istí, že aj tu boli vyvinuté decentné a zaujímavé riešenia.

Integrácia uzamykacej vložky do rukoväte nie je pre FSB tiež žiadny problém. Pri prevedení kľučky FSB 1076, FSB 1108, FSB 1244 a FSB 1289 je uzamykacia vložka integrovaná do kľučky namiesto do rozety. To umožňuje použitie úzkej rozety. Obzvlášť elegantná je kombinácia s čierno eloxovaným hliníkovým povrchom. Pre toto prevedenie je aj cylindrická vložka farebne zladená a opatrená čiernym povrchom. Táto nová uzamykateľná varianta je testovaná a certifikovaná podľa RC1-RC 6 a s odolnosťou 200 Nm na uzamykacom prvku prekračuje požiadavky na odolnosť proti vlámaniu podľa noriem EN 1627-1630.

Uzamykanie bez kľúča

Kto sa chce úplne zaobísť bez kľúča, môže sa rozhodnúť pre uzamykateľné okenné kľučky s poistkou. Koncepcia ovládania je pohodlná a jednoduchá: Stlačiť, otočiť, otvoriť. Okenná kľučka je uzamknutá v akejkoľvek polohe. Ovládanie v normálnom cykle otáčania/vyklápania je možné iba zatlačením kľučky proti okennému krídlu. Okenná kľučka s poistkou môže byť navrhnutá aj s odomykacím tlačidlom, a je preto vhodná pre prvky odolné proti vlámaniu podľa noriem EN 1627-1630. Ide tak o prvú okennú kľučku bez kľúča na trhu, ktorá bola testovaná podľa RC2.

WEBKATALOG Oknenné kľučky FSB

( )