Všetky Impulz

Spanie na malom priestore

Dnes existuje široká škála štýlových a stabilných skladacích postelí, ktoré spájajú pohodlie a funkčnosť. © Pessotto

#IMPULZ | Priestor na bývanie je stále drahší, a preto čoraz dôležitejšiu rolu zohrávajú kompaktné zariaďovacie riešenia. Chceme variť, spať, jesť, pracovať a relaxovať v jednej a tej istej miestnosti, ale nie vždy je pre všetky požiadavky dosť miesta. Skladacia posteľ z minulosti zažíva svoju renesanciu: kompletne zrekonštruovaná, moderná a pohodlná, dokonale zapadne do premysleného dizajnu interiéru. V našom internetovom katalógu sme pre vás zhrnuli najlepšie nápady na priestorovo úsporné riešenia miestností vrátane inšpirácií pre osvetlenie.

Skladacie postele pôsobia trošku zastaralým dojmom: V minulosti boli často spájané s nepohodlnými plochami na ležanie a vratkou konštrukciou, ale dnes moderný vývoj a pokročilé materiály tieto obavy do značnej miery eliminujú.

V súčasnej dobe existuje široká ponuka štýlových a stabilných skladacích postelí, ktoré kombinujú pohodlie a funkčnosť. Vďaka rôznym možnostiam matracov sú skladacie postele vhodné ako na príležitostné použitie, tak pre každodenné pohodlie pri spánku. Kvalitné modely často ponúkajú matrace z pamäťovej peny alebo pružinové matrace pre pohodlný spánok.

Štýlové

Spanie na malom priestore je stále žiadanejšie: v rovnakej miestnosti by sa malo cez deň pracovať, jesť alebo bývať. Večer, keď hostia odídu, sa dizajnová skriňa stane útulným miestom na spanie. Tieto univerzálne postele sú ideálne do hosťovských izieb, malých bytov, rekreačných domov alebo ako núdzové riešenie postelí v stiesnených priestoroch. V našom webovom katalógu nájdete vhodné kovanie skladacej postele Pessotto vrátane skladacieho mechanizmu, rámu postele a lamelového roštu. Spoločnosť Pessotto je jedným z popredných poskytovateľov v oblasti skladacích postelí a ročne vyrobí viac ako 200 000 lôžok. Silvy je systém pre samonosnú poschodovú posteľ s ručným vyváženým otváraním s presahom, bez toho aby ju bolo nutné postaviť na podlahu. Bola vyvinutá pre skrine so zapustenými dverami.

Skrytý úložný priestor 

Ak máte vlastnú izbu na spanie, dobrou voľbou je posteľ s úložným priestorom: s vložkou do postele Pratik je 14 lamiel vyrobených z parou ohýbaných, lisovaných a lepených panelov z bukovej preglejky umiestnených priamo do rámu pomocou plastových uzáverov. Vďaka tomu je možné posteľ ľahko otvárať a zatvárať a používať ju napríklad na posteľnú bielizeň.

Osvetlenie 

Rozhodujúcu úlohu v dizajne obývacej izby/ spálne zohráva osvetlenie. Aj tu existuje široká škála možností využitia nepriameho alebo priameho svetla, bez toho aby bolo nutné používať veľké izbové svietidlá. Skryté LED pásky, ako je Flexyled AT6, alebo nástenné svietidlá, ako je elegantné Tazzoli Pro s pohyblivou svietiacou hlavicou a integrovaným vypínačom, dodajú priestoru na spanie útulný nádych. Do celkového obrazu harmonicky zapadajú aj panelové svietidlá na posteľ, ako je Area Light s funkciou stmievania.

Skladacie postele sú teda ideálnym riešením pre každého, kto chce optimalizovať obmedzený priestor a zároveň zaistiť pohodlné spanie pre hostí alebo pre seba. Vďaka svojej praktickej konštrukcii a univerzálnemu dizajnu sú skladacie postele skutočným prínosom pre každého, kto ocení flexibilitu a pohodlie. V prípade otázok vám naši pracovníci v kancelárii aj v teréne radi poradia.

Webkatalog  posteľové kovanie - sklopné postele

( )