Všetky Impulz

Tilo Vinyl: pevný a elegantný

Pevné vinylové dosky sú robustné, vodeodolné, extrémne pevné a zároveň pôsobivo autentické. © Tilo

#IMPULZ | Každý deň robíme mnoho rozhodnutí a často musíme voliť medzi funkčnosťou a dizajnom. Ale čo keby nás niekto mohol tohto rozhodovania zbaviť a spojiť všetky naše želania do jedného? Rakúsky špecialista na podlahy Tilo uviedol so svojimi pevnými vinylovými doskami na trh robustnú, vodeodolnú, pevnú a zároveň pôsobivo autentickú vinylovú podlahu.

Všade, kde sa býva, zostávajú stopy: v dome plnom života sa veci rozlievajú a rozsýpajú, predmety lietajú na podlahu a dookola pobehujú domáci miláčikovia. A presne tak to má byť, ale popri tom, by sme si nemali robiť starosti o podlahu. A to nemusíme s podlahou Rigid Boards, známou aj pod názvom Rigid Vinyl, pretože lakovaný povrch odolný voči nečistotám a stabilná stredová vrstva robia z Rigid Vinyl ideálne riešenie pre každého, kto žije každodenným životom.

Extrémne odolné

Hodia sa do každého obytného priestoru: či ľahko udržiavateľné a odpudzujúce špinu v predsieni, bezpečné a odolné v kúpeľni, podobné pravému drevu v obývačke alebo elegantné, vodeodolné a teplé pod nohami v kúpeľni či kuchyni. Rigid Vinyl pozostáva z 0,3 alebo 0,55 mm vinylu, dekoratívnej fólie LVT s reálnou imitáciou dreva alebo kameňa, jadra obohateného vápencom a IXPE protiťahom s inovatívnou technológiou kročajovej nepriezvučnosti. Vinylová doska s jadrom je počas výroby plnená vápencom pre lepšie termoplastické vlastnosti. Doska je tuhšia a stabilnejšia, drážky sa dajú vyhotoviť presnejšie a precíznejšie a zvyšuje sa tak pevnosť spojov.

Osem dekorov

Doska Rigid Board je k dispozícii v ôsmich dekoroch (napr. dub Macadamia, dub Sand  alebo bridlica Natur), v dvoch formátoch (doska, vidiecka doska) a v dvoch haptikách: Mäkké reliéfne podlahy vyzerajú výnimočne prirodzene a poskytujú skvelý zážitok pri chôdzi naboso. Pieskové podlahy s prírodným, moderným kamenným vzhľadom vytvárajú jedinečnú atmosféru.

Podlahy sú stopercentne vodeodolné, pretože sú vyrobené z plastu, a preto ich možno klásť aj vo vlhkých miestnostiach s krátkodobou vlhkou klímou do 80 % relatívnej vlhkosti vrátane občasného postriekania vodou. Okrem toho inovatívna štvorvrstvová štruktúra podlahy a integrovaná kročajová izolácia IXPE zabezpečujú tichú chôdzu v porovnaní s laminátom alebo dlažbou. Podlahy sa môžu klásť plávajúco alebo celoplošne lepené a vďaka nízkej inštalačnej výške sú vhodné aj na renovácie. Rigid vinyl je tiež energeticky úsporným a 100 % recyklovateľným riešením: teplo je optimálne odvádzané a pri likvidácii nie je potrebné dosky rozdeľovať na jednotlivé vrstvy.

 

Webkatalog: Spa podlaha do vlhkých miestností

( )