Všetky Impulz

Solido 80 pre posuvné dvere

Solido 80 je možné použiť pre vnútorné posuvné dvere z dreva a skla s hmotnosťou krídla do 100 kg. © HELM

#IMPULZ | Kovanie pre posuvné dvere Solido 80 – spoločne vyvinuté spoločnosťami Schachermayer a HELM, vyrobené v Heiligenhaus (Nemecko) – svojou modulárnou štruktúrou spĺňa rastúce požiadavky na individuálny dizajn interiéru a maximálny komfort.

Systém kovania so svojimi dokonale zladenými komponentmi ponúka množstvo posuvných riešení aj pre náročné stavebné podmienky a obmedzený priestor. Od jednokrídlových dverí až po viackrídlové systémy s nezávisle, synchrónne alebo teleskopicky pohyblivými krídlami, s montážou na stenu, strop alebo do puzdra.

Drevo a sklo

Solido 80 je možné použiť pre interiérové posuvné dvere z dreva a skla s hmotnosťou krídla do 100 kg. Základom systému je klasická vodiaca lišta C, mnoho doplnkových komponentov (napr. kryty, dištančné profily) je možné univerzálne použiť v rôznych montážnych situáciách. Inovácie a vývoj doplnkov prebieha vždy s ohľadom bezproblémovej integrácie do existujúceho systému.

Inovácie

Najnovším prírastkom je upínacia lišta na sklo vysoká len 22 mm, ktorá umožňuje použitie celosklenených dverí bez opracovania skla. Je vhodný pre tvrdené bezpečnostné sklá (ESG) a taktiež vrstvené bezpečnostné sklá (VSG) s možnosťou výškového nastavenia v namontovanom stave. V kombinácii s novou 75mm vysokou nacvakávacou krytkou, je možné dosiahnuť nízku montážnu výšku, čím sa docieli elegantnejší vzhľad. Zvláštnosť krytky: možno ju použiť na interiérové ​​posuvné dvere z dreva aj zo skla – ako posledné  sa do krytky jednoducho osadí štetinové tesnenie. Aj kovanie Solido 80 reaguje na súčasné trendy a preto bolo uvedené na trh nové čierne matné prevedenie, ktoré vdýchne moderným miestnostiam eleganciu a luxus. 

WEBKATALOG: solido 80

 

( )