Všetky Impulz

Príborníky OrganiQ: ekologicky premyslené

OrganiQ je presvedčivý nielen z hľadiska udržateľnosti, ale aj z hľadiska dizajnu a odolnosti. © OrganiQ

#IMPULZ | Udržateľnosť je už dlhú dobu kľúčovým slovom aj v oblasti stavby a bývania. Ekologicky citlivé riešenia sú v móde: príborníkové vložky OrganiQ spĺňajú presne tieto požiadavky a sú v spoločnosti Schachermayer novinkou. Vyrábajú sa z konope a kenafu a sú pútavým prvkom s čistým svedomím.

Uložte svoje príbory do zásuvky, ktorá pozostáva zo 78 percent z konope a kenafu, v rovnakom pomere. Zostávajúcich 22 percent tvorí termosetové, sieťované spojivo, ktoré je na vodnej báze a neobsahuje formaldehyd ani fenolovú živicu. OrganiQ je názov ekologicky šetrného kompozitného materiálu, ktorý bol vyvinutý v drevárskej továrni Rockenhausen v Nemecku spoločne s Technickou univerzitou v Kaiserslauterne. Flisové podložky sa vyrábajú len niekoľko kilometrov od Rockenhausenu. Týmto spôsobom je možné zaručiť aj úsporu emisií CO2 počas prepravy.

Konope a kenaf

Konopné a kenafové trávy (rastlinné vlákno z ibišteku) majú z hľadiska spracovania niekoľko výhod: rastú veľmi rýchlo na neúrodných, nenáročných pôdach a viažu na seba zodpovedajúce množstvo oxidu uhličitého a majú aj vynikajúce mechanické vlastnosti. Tieto výhody využíva aj drevárska spoločnosť Rockenhausen, ktorá sa už roky vyznačuje vysokým inovačným potenciálom pri vývoji vysoko kvalitného interiérového vybavenia z dreva. Konope je považované za jednu z najstarších pestovaných rastlín v histórii ľudstva a zároveň je veľmi odolné. Príborníková vložka OrganiQ boduje dlhšou životnosťou a možnosťou recyklácie. Kenaf je podobný jute, ale je menej citlivý na svetlo a má tiež dobré ťahové a ohybové vlastnosti. Niektorí známi výrobcovia kuchýň už do svojho portfólia zaradili príborové vložky OrganiQ. Sú novinkou v ponuke Schachermayer. Naši predajcovia v predajnom centre či v teréne vám radi poradia.

WEBKATALOGPríborníky OrganiQ

( )