Všetky Impulz

Nový svet farieb od FSB

© FSB

#IMPULZ |Spoločnosť FSB rozšírila svoje portfólio o farebný svet Les Couleurs® Le Corbusier. Materiál, tvar a farba: táto trojica otvára nespočetné možností dizajnu. Ich premyslená súhra vedie k dizajnovej kvalite, ktorá rovnako poteší ruku aj oko. Vďaka rodine výrobkov FSB 1267 a 63 farbám Le Corbusierovej Polychromie Architecturale majú projektanti slobodu pri realizácii individuálnych farebných konceptov.

Farebná škála Les Couleurs® Le Corbusier - nová dimenzia kreatívnych možností

Farba vyvoláva emócie, vytvára atmosféru a poskytuje orientáciu. Zdôrazňuje detail alebo ho harmonicky začleňuje do priestoru. Niekedy vnímame farbu len podvedome, inokedy si vyžaduje pozornosť. V najlepšom prípade umožňuje budove, miestnosti alebo objektu skutočne zažiariť.
 
Trh ponúka nepreberné množstvo farebných systémov s takmer nekonečnou škálou odtieňov. Rozmaznávanie výberom len sťažuje situáciu. To, čo sa javí ako krásne farebné, zďaleka nemusí byť úspešne farebne vyladené. So systémom Polychromie Architecturale od Le Corbusiera ponúka FSB pre vybrané výrobky rôzne odtiene, ktoré projektantom zaručujú, že vždy dosiahnu dokonalú farebnú zhodu. 

Architekt Le Corbusier je považovaný za jedného z najslávnejších architektov 20.storočia. Zo svojich skúseností pri zaobchádzaní so štruktúrou, objemom a farbou vytvoril dve farebné kolekcie: architektonickú polychrómiu. Obe farebné škály sa skladajú z celkovo 63 farebných odtieňov z deviatich farebných skupín, vychádzajúc zo základných prírodných farieb, ktoré vyvolávajú asociácie k nášmu prostrediu, ako priestor, nebo, stena, piesok a krajina. Le Corbusier zastával názor, že "farba je v architektúre rovnako mocným nástrojom ako pôdorys a rez.

Viac informácií o farebnom svete Les Couleurs® Le Corbusier a produktovej rade FSB 1267 vám poskytnú naši obchodní zástupcovia alebo predajcovia v showroome. 

( )