Všetky Impulz

Ktorý kuchynský drez je najlepší? Máme pre Vás porovnanie

Široká škála príslušenstva na rezanie, cedenie alebo ukladanie dokonale dopĺňa ponuku drezov. © Blanco

#IMPULZ | Nové dizajnové kuchynské drezy už nie sú len obyčajným drezom! Dnes sa zmestí do nich oveľa viac než len špinavý riad. Nielenže sa svojím elegantným dizajnom a farbami prispôsobia modernej kuchyni, ale sú dostupné aj v širokej škále materiálov: či už ide o ušľachtilú oceľ, keramiku alebo Granit – všetko má svoje výhody aj nevýhody. Preto je pri jeho výbere dôležité vedieť, čo od drezu očakávame, či už z hľadiska funkčnosti alebo estetiky.

Existuje niekoľko základných kritérií výberu toho správneho drezu – tvar, veľkosť, materiál, naloženie a iné. Kuchynské drezy musia odolávať teplu, kyselinám a chladu, zabraňovať tvorbe vodného kameňa a pokiaľ možno byť aj ľahko čistiteľné, odolné a atraktívne na pohľad. Tu záleží na materiáli, pretože opticky moderné kuchynské drezy upútajú pozornosť. Či už sa jedná o elegantnú ušľachtilú oceľ, hmatateľne príjemný kamenný charakter s granitovými drezmi alebo puristický dizajn s keramickými drezmi vo všetkých predstaviteľných farebných odtieňoch – výber materiálu je vecou vkusu a otázkou použitia.

Dizajn

Milovníkov dizajnu rozhodne zaujmú keramické alebo granitové drezy, ktoré dokážu pozdvihnúť štýl každej kuchyne na novú úroveň: Silgranit od Blanco alebo keramika od Systemceram sú dostupné v rôznych odtieňoch. Keramické drezy sú dostupné v lesklom aj matnom prevedení. Obzvlášť v trende sú antracitová, sivá alebo čierna – zabudované do kamennej dosky. Ušľachtilá oceľ naproti tomu zase vychádza z klasického striebra, ktoré v kombináciami s tmavými kuchynskými doskami z kameňa alebo dreva navyše pôsobí veľmi exkluzívne.

Starostlivosť

Kto by ich nepoznal: škvrny od vodného kameňa v dreze a okolo neho. Ak nechcete investovať veľa času do údržby kuchynského drezu, granitový alebo keramický drez je tou najlepšou voľbou. Drez z ušľachtilej ocele sa tiež ľahko čistí, no škvrny od vodného kameňa a odtlačky prstov sú tu viditeľné.

Hygiena

Za čistotu si zaslúžia všetky materiály Oscara. Napríklad pri Silgranit PuraDur od Blanco funguje patentovaná receptúra ako ochranný štít proti špine a baktériám. Tu je rast hygienicky relevantných baktérii znížený až do 98 percent. Vďaka svojmu hladkému povrchu aj ušľachtilá oceľ ponúka veľmi hygienickú pracovnú plochu. Hladké povrchy Systemceram sú absolútne hygienické. Ani vodný kameň sa nemôže prichytiť na povrchu uzavretom CleanPlus.

Teplo a tvrdosť

Horúci hrniec sa často vkladá do drezu rovnako ako aj mrazené potraviny. Nadmerné teplo nie je problém pre všetky tri materiály: nezáleží na tom či ide o ušľachtilú oceľ, Granit alebo keramiku, riad môžete bez váhania vložiť do drezu. Všetky tri materiály sú tiež odolné, pričom granit a keramika má vďaka tvrdosti materiálu navrch (je odolná aj voči kyselinám, porezaniu, poškriabaniu a sekaniu). Oproti zvyšným dvom sa ušľachtilá oceľ poškriabe pomerne ľahko a pri granitových drezoch si treba dávať pozor na citlivý riad, pretože materiál je veľmi tvrdý.

Cena

Keramické drezy majú svoju cenu a aj materiál je veľmi ťažký – drez môže vážiť aj 20kg. Najlacnejšou možnosťou je pravdepodobne ušľachtilá oceľ, aj keď v kvalite sú častokrát veľmi veľké rozdiely. Pri výbere toho správneho drezu Vám ochotne poradia naši predajcovia na pobočke alebo v teréne.

WEBKATALOG: všetky drezy od Schachermayer

 

( )