Všetky Impulz

Hra farieb na terase

Pri rozhodovaní medzi svetlou a tmavou terasou by ste mali vziať do úvahy nielen estetické hľadiská, ale aj praktické hľadiská © Silvadec

#IMPULZ | Výber dokonalej farby pre kompozitné terasy je viac než len estetické rozhodnutie: medzi teplou, zemitou hnedou a modernou, elegantnou šedou existuje svet možností. Dôležitú úlohu pri výbere farby ale zohráva aj okolie: do plánovania by mal byť zahrnutý vonkajší dizajn, farebné riešenie strechy a okien a vizuálny prechod medzi obytnou a vonkajšou časťou.

Existuje množstvo priestoru pre širokú škálu farieb medzi hnedou a šedou: Silvadec ponúka rôzne verzie svojich kompozitných terasových dosiek v dvoch hlavných skupinách farieb s nie menej ako 21 možnými kombináciami. Samozrejme, nakoniec rozhoduje vkus, ale ovplyvňujúce faktory sú rôzne: lemuje terasu zelený trávnik alebo kamene? Aké sú farby okien a strechy? Ako vyzerá pohľadový prechod medzi terasou a obývacou časťou? To všetko môže ovplyvniť výber správnej farby.

Vec vkusu

Hnedé tóny ponúkajú prirodzenú, hrejivú príťažlivosť, ktorá hladko splynie s vonkajšou krajinou a vytvára útulnú a príjemnú atmosféru. Šedé tóny naopak dodávajú terase moderný elegantný nádych, ktorý sa skvele hodí k mestskému alebo minimalistickému štýlu. Obe farebné varianty sú univerzálne, odolné a ľahko sa kombinujú, takže sú ideálnou voľbou pre akýkoľvek design terasy. Ich odolnosť voči poveternostným vplyvom a ľahká údržba z nich robí praktické a esteticky príjemné riešenie pre akýkoľvek vonkajší priestor. Čo sa najlepšie hodí? Rozhliadnite sa so svojimi zákazníkmi na mieste: Akú farbu má fasáda, strecha, okná, rolety alebo vonkajšie žalúzie? A čo vidíte, keď stojíte na balkóne alebo terase? Stromy, plot, okolité múry? Aj táto farebná rodina by mala byť súčasťou výberu terás. A v neposlednom rade by ste nemali vytvárať príliš silný kontrast medzi obývacou a vonkajšou časťou: Pokiaľ je v oblasti pohľadového prechodu šedá porcelánová kamenina, vytvoria šedé terasové dosky v rovnakom štýle takmer nekonečný protor a tým opticky zväčšiť obytnú plochu.

Svetlé alebo tmavé

Pri rozhodovaní medzi svetlou a tmavou by ste mali vziať do úvahy nielen estetické, ale aj praktické hľadiská. Tmavé podlahové dosky absorbujú viac slnečného svetla, a preto sa môžu rýchlejšie a silnejšie zahrievať, zatiaľ čo svetlé dosky odrážajú viac svetla, zostávajú chladnejšie, a preto sú pohodlnejšie pri chôdzi naboso. Všeobecne platí, že všetky drevené kompozitné materiály vyžarujú na slnku teplo, bez ohľadu na to, či sa jedná o piesok, masívne drevo alebo exotické drevo. V každodennom živote je prach alebo špina viac vidieť na tmavších podlahových doskách, ale škvrny od vody, zeminy alebo stopy sú viditeľnejšie na svetlých podlahových doskách. Malý tip na záver: Farebný výber terás vašich zákazníkov je lepšie neprispôsobovať nábytku alebo dekorácii, pretože tie sa môžu a budú v priebehu rokov meniť: trendy prechádzajú, odolné dosky Silvadec vydržia aj do budúcna až 25 rokov.

Návrh virtuálnej terasy

Premeňte svoje vízie na skutočnosť s plánovačom miestností Schachermayer. Jednoducho nahrajte fotografiu vonkajšej plochy a ponorte sa do sveta virtuálneho dizajnu. Iba niekoľkými kliknutiami si môžete so zákazníkom na mieste vybrať rôzne terasové dosky, virtuálne ich položiť, zmeniť orientáciu a dokonale ich prispôsobiť štýlu otvoreného priestoru. Sledujte, ako terasa ožíva s rôznymi možnosťami pokládky.

Hnedá

Lima hnedá kartáčovaný povrch, Rio hnedá kartáčovaný povrch, Sao Paulo hnedá kartáčovaný povrch, Colorado hnedá drážkovaný povrch, Exotic hnedá (ryhovaný, hladký, reliéfny povrch), Equator hnedá hladký povrch, Savannah hnedá hladký lak, Colorado hnedá (hladký )

Šedá

Belem šedá kartáčovaný povrch, Cayenne šedá kartáčovaný povrch, Ushuaïa šedá kartáčovaný povrch, Antracitovo šedá (hladký, reliéfny povrch, drážkovaný), Svetlosivá (ryhovaný, hladký, reliéfny povrch)

Priamo na PLÁNOVAČ PODLÁH

WEBKATALÓG Terasové dosky Silvadec

 

( )