Všetky Impulz

Dizajnové akustické panely

#IMPULZ | Súčasné moderné stavby so svojimi veľkými hladkými plochami vyžadujú akustické riešenia, ktoré pomáhajú zvuk pohlcovať a eliminovať odrazy zvuku. Akustické panely nemajú zvukovo izolačné vlastnosti, neznižujú hluk od susedov. Ich úlohou je vytvárať príjemnú akustickú atmosféru, bez nadmernej ozveny.

Drevené lamely vhodné na stenu alebo strop, v rozmere panela 2600 x 600 x 20 mm. Dizajnové akustické panely plnia dve funkcie. Na jednej strane panel absorbuje a zároveň rozbíja nadmernú ozvenu v priestore, zlepšuje akustiku miestnosti, a tým napríklad zrozumiteľnosť reči alebo pôžitok z počúvania kvalitného hudobného systému. Na druhej strane, prírodný materiál drevo zabezpečuje aj príjemnú klímu a vzhľad interiéru.

Ak má akustický dizajnový panel slúžiť len na skrášlenie vášho priestoru, stačí ho aplikovať priamo na stenu pomocou montážneho lepidla. Ak má byť akustický panel ešte účinnejší, je potrebné dodržať minimálnu vzdialenosť 2 cm (najlepšie 4 cm) od steny alebo stropu. Nevyhnutné sú montážne lišty, ktoré sa pripevnia na stenu vo vzdialenosti 60 mm. V ďalšom kroku sa panely priskrutkujú k spodnej konštrukcii cez čiernu plsť (čiernymi skrutkami). Pre dosiahnutie optimálnej absorpcie sa odporúča medzeru vyplniť izolačným materiálom (drevitá vlna alebo podobný).

Vlastnosti SOLIDO akustických panelov:

  • Čierna akustická plsť: hrúbka 10 mm
  • Nosná doska: MDF doska, hrúbka 10 mm
  • Povrch: pravá drevená dýha, surový dub
  • Šírka lamiel 26 mm a rozstup lamiel 13 mm
     

VIAC INFORMÁCIÍ VO WEBKATALÓGU

 

( )