Všetky Impulz

Čisto prírodné podlahy Solido

Prírodná drevená podlaha, každý diel je unikátnym kúskom prírody. Vidiecke dosky dub jemný olejovaný ©SCH © SCH

#IMPULZ | O prírodné materiály v obytnom priestore neustále rastie záujem. Prírodné drevené podlahy majú významný vplyv na celkovú atmosféru v miestnosti. Spríjemňujú ju a sprostredkúvajú príjemný pocit pri chôdzi naboso. Tento pozitívny vplyv – a mnoho ďalšieho – ponúka naša špeciálna rada podláh z prírodného dreva Solido.

Všetky prírodné podlahy Solido sú skladom a teda okamžite k dispozícii: vidiecke dubové dosky olejované s rôznymi finálnymi úpravami (jemná, výrazná, divoká) a doskami z jaseňa s lakovaným povrchom. Palubovky javor, jaseň a dub s lakovaním. V ponuke nájdete aj  podlahy vzoru rybia kosť, olejované s praktickým zámkovým spojom.

Čistá príroda

Surovina prírodných drevených podláh Solido - dub - rastie pred spracovaním na podlahy 50 až 100 rokov zdravo v európskych lesoch. Behom tejto doby stromy absorbujú atmosféru lesa a tunajšej flóry a fauny. Vzniká tak jedinečný prírodný produkt, ktorý odráža jeho krásu a hodnotu v obytných priestoroch.

Nasleduje starostlivé opracovanie pre jedinečnosť prírodných drevených podláh Solido prináša „kúsok lesa“ do vášho domu.

Trojvrstvová štruktúra podlahy

Podlahy z prírodného dreva Solido majú trojvrstvovú štruktúru. Vrchná vrstva je z vybraných európskych druhov dreva zodpovedajúcej hrúbky, olejované alebo v lakovanom prevedení. Solido podlahy sa skladajú zo silnej užitočnej vrstvy a strednej a spodnej vrstvy z mäkkého ihličnatého dreva. Vďaka tejto štruktúre je zaručená maximálna tvarová stabilita, zabraňuje vzniku medzier a vypuklín či vŕzganiu dreva.

Finálna olejová úprava

Prírodný olej pomaly preniká do štruktúry dreva, tvrdne, impregnuje a chráni ho tak pred nečistotami a vlhkosťou. Vo výrobe sa nanášajú dve vrstvy prírodného oleja, takže podlaha je po pokládke ihneď pochôdzna.

5 Gc rýchle spoje

Montáž spoja 5Gc funguje jednoducho a rýchlo. Dosky musia byť zošikmené len v pozdĺžnom uhle a vpredu zaistené. Kliknutie potvrdí správne zapadnutie. Pre montáž alebo demontáž nie je nutný žiadny montážny nástroj.

 

WEBKATALOGPrírodné drevené podlahy Solido

Viac informácií o drevených podlahách nájdete aj v našej brožúre Podlahové trendy

 

( )