Všetky Impulz

Silvadec: inovatívny produkt, ktorý rešpektuje planétu!

Všetky kompozitné dosky, pre terasy ​​ploty a fasádne obklady, sa vyrábajú v Európe z európskych surovín. © Silvadec

#IMPULZ | Pomaly sa blíži "outdoorová" sezóna, čo znamená, aj hlavná sezóna pre prácu na terase, v záhrade alebo na balkóne. NOVINKOU v našej ponuke sú vysokokvalitné a ľahko udržiavateľné terasové dosky z kompozitného materiálu Silvadec. Francúzska spoločnosť sa špecializuje na trvalo udržateľné výrobky z kompozitného dreva, zameriava sa na životné prostredie a vysokú kvalitu. Oboje je pre zakladateľov spoločnosti súčasťou firemnej DNA.

Kompozitné drevo je kombináciou dvoch veľmi odlišných zložiek. V prípade terasových dosiek Silvadec tvoria dve tretiny zmesi drevnej múčky francúzskeho pôvodu a jednu tretinu polyetylén s vysokou hustotou. Výsledkom je ekologický a inovatívny výrobok, ktorý má aj mnohé pozitívne manipulačné vlastnosti. Dosky Silvadec sú nenáročné na údržbu, odolné, ľahko sa čistia a nie sú ošetrené. Sú protišmykové, bez solí a bezúdržbové. Navyše, keďže výrobok je vyrobený z recyklovaných drevných štiepok a pilín, možno ho recyklovať donekonečna.

Cesta, ktorou sa spoločnosť Silvadec uberá už dve desaťročia, je impozantná: v troch výrobných závodoch vo Francúzsku a Nemecku udržateľným spôsobom vyrába výrobky z kompozitného dreva. V roku 2014 spoločnosť Silvadec investovala do vlastnej továrne na výrobu drevnej múčky neďaleko sídla spoločnosti v Bretónsku. To zaručuje kvalitu a vysledovateľnosť surovín a zároveň minimalizuje uhlíkovú stopu. 100 zamestnancov zabezpečuje ročný obrat 42 miliónov eur a viac ako 1 milión m2 vyrobeného kompozitného dreva ročne.

Premyslené až do konca

Spoločnosť Silvadec sa riadi heslom: "Ani jeden strom nie je vyrúbaný na výrobu našich produktov". Kompozitné drevo je 100-percentne recyklovateľné, a to aj po rozdrvení. Terasové dosky, ktoré sú k dispozícii v širokej škále farieb od teplej hnedej až po ušľachtilú sivú, poskytujú výhody dreva bez jeho nevýhod. Farebnosť je dlhotrvajúca, dosky sú odolné voči hnilobe a ľahko sa udržiavajú. Vďaka veľmi vysokému obsahu dreva sa s ním ľahko pracuje a je odolnejšie voči UV žiareniu. Jedinečné zloženie kompozitu Silvadec mu dodáva neporovnateľnú kvalitu. 

Najťažší je výber

Vyberte si svoju terasu z našej ponuky kompozitných terasových profilov. Elegance, Emotion a Atmosphere sa vyznačujú svojimi estetickými a technickými kvalitami a sú kompatibilné so všetkými inštalačnými a  dokončovacími doplnkami Silvadec. 

Drážkované profily Elegance majú optimálnu odolnosť voči pokĺznutiu a preto sú ideálne ku bazénu. Hladké profily Elegance - ak túžite po modernej terase s elegantným vzhľadom zvoľte hladký profil a nebojte sa originálneho dizajnu spojením rôznych povrchových úprav radu Elegance. Reliéfne profily Elegance  pripomínajú rebrované motívy dreva. S každým ďalším ročným obdobím sa povrchová úprava zjemňuje a dosahuje stále prirodzenejší vzhľad. 

Novinka Atmosphere má všetky vlastnosti terasových profilov z dreva: ide o udržateľnú alternatívu k exotickým drevinám. Farby týchto profilov z kompozitného dreva silvadec® zostávajú stabilné a nevyžadujú žiadne ošetrenie. Nie je potrebné aplikovať žiadny saturátor: vaša terasa nezošedne. Sú vodotesné a vďaka ľahkému čisteniu od nečistôt sú ideálne na stolovanie von! 

Vďaka exkluzívnemu výrobnému procesu má každá terasová doska Emotion jedinečný vzhľad. Výberom tejto terasy sa rozhodnete pre exkluzivitu a limitovanú sériu. Odtiene blízke exotickému drevu, umocnené hladkým prevedením ponúkajú prirodzenú a autentickú estetiku.

WEBKATALOG: Silvadec

 

( )