Všetky Impulz

Jednoduché UV-lepenie skla

Správna aplikácia a dokonalé lepidlo zaručujú pevnosť a najvyššiu kvalitu. © Bohle

#IMPULZ | Lepenie materiálov je neodmysliteľnou súčasťou moderného nábytku. V dizajne sú však zreteľné rozdiely, ktoré sa odrážajú na kvalite a vzhľade. Ako vykonať optimálne lepenie skla, nájdete tu.

Ideálne rozmiestnenie pracoviska, dokonalá príprava a správne materiály majú podstatný význam. V prvom kroku musíte zabezpečiť čistý povrch, aby ste dosiahli optimálny výsledok. Všetky lepené plochy musia byť čisté, suché a zbavené mastnoty. Použitý čistiaci prostriedok nesmie zanechávať žiadne zvyšky ani vytvárať oddeľujúce vrstvy. Ak si to materiál vyžaduje, môže byť potrebná aj predbežná úprava povrchov.

Umiestnenie a fixácia

Ďalším dôležitým krokom je ideálne umiestnenie lepených častí. Lepidlo počas vytvrdzovania polymerizuje a vytvára sieť. Ak lepená časť nie je dostatočne fixovaná, táto sieť sa poškodí a pevnosť sa zníži.

UV lepidlá

Kombinácia materiálov, ako aj okolité podmienky a vyskytujúce sa zaťaženie sú rozhodujúcimi kritériami pre výber správneho lepidla. Na výber sú nízkoviskózne, kapilárne lepidlá alebo stredne viskózne, nárazuvzdorné a elastické lepidlá. Kvôli vlastnostiam materiálu a chemickej nekompatibilite je možné, že nedochádza k vytvrdzovaniu UV žiarením. Spoločnosť Schachermayer má však riešenie aj pre tieto špeciálne prípady. K rozsiahlemu portfóliu produktov Bohle samozrejme patria aj vhodné UVA lampy na vytvrdzovanie

Produkty na WEBSHOPE

( )