Všetky Impulz

Blum: trendový tenký dizajn

Trendom v moderných kuchyniach je puristický dizajn. Blum je prvým dodávateľom, ktorý zaujal upevňovacím systémom pre tenké čelá © Blum

#IMPULZ | Nábytok s tenkými čelami a nezvyčajnými materiálmi je trendom. Rakúsky výrobca kovania Blum ponúka systém upevnenia pre tenké čelá na výklopy, dvierka a výsuvy. S týmto systémom je minimalistický návrh nábytku naozaj hračka.

Osobný prístup je pri výrobe kvalitného nábytku čoraz dôležitejší. Zákazníci chcú nábytok, ktorý si môžu navrhnúť individuálne. K tomu sú vyzývaní dizajnéri aj výrobcovia nábytku. Stále nás prekvapujú novými, kreatívnymi nápadmi. Dvierka, zásuvky či výklopy v pôsobivo tenkých verziách a v neobvyklých materiáloch sú momentálne veľmi v móde. Pokiaľ ide o materiály, je dovolené takmer všetko: od mäkkých po veľmi tvrdé. Nezáleží na tom, či ide o veľmi tvrdé materiály ako prírodný kameň, keramika, HPL alebo minerálne materiály alebo mäkšie drevené materiály ako drevotrieska a MDF – výberu a kvalite tenkých čiel sa medze nekladú. Systém upevnenia EXPANDO T pre tenké čelá od 8 mm je vhodný pre mnohé materiály a umožňuje už sám o sebe neobvyklé dizajnové nápady.

Inovácie vedú k úspechu
Aby bolo možné implementovať tento dizajnový trend do každodenného nábytku a poskytnúť tenkým čelám bezpečné uchytenie nábytku, Blum ako prvý vyvinul vhodné riešenie: inovatívny upevňovací systém Expando T. S týmto systémom upevnenia pre tenké čelá sa dajú realizovať vybrané typy výklopov - AVENTOS HK, HS a HL - pri nezmenenej polohe upevnenia. Tenké čelá nábytku mimoriadne dobre zvýrazňujú elegantný dizajn zásuviek a výsuvov LEGRABOX. Vďaka identickým upevňovacím pozíciám na montáž čela vystačí len malý počet operácií.

( )