Všetky Prax

Ako prepravovať chladničku alebo mrazničku...

#PRAX| postojačky alebo na ležato? Vzhľadom na to, že chladnička a mraznička sú spotrebiče, ktoré okrem samotnej elektroniky obsahujú aj okruhy s chladiacou kvapalinou a kompresor, sú citlivé na manipuláciu a prepravu nie len pri kúpe ale aj sťahovaní

 

My vám ponúkame zopár faktov a mýtov od nášho partnera - odborníka na chladiacu techniku Liebherr:

Či už ste hľadali informácie na internete alebo diskutovali s priateľmi, určite ste sa stretli s niekoľkými „populárnymi“ mýtmi ohľadom prepravy chladničiek. Niektorí ľudia budú stále trvať na tom, že sa chladničky prepravujú naležato a iní budú tvrdiť, že jedine nastojato. A určite budete rozoberať, čo robiť pri príjazde do cieľa: nemusíte prístroj pred spustením nechať niekoľko hodín stáť? 

Z technického hľadiska (bez použitia meracích prístrojov!) by chladničky a mrazničky Liebherr mali byť prepravované vo vzpriamenej polohe alebo ľahko naklonené. Dôvodom je, že konzola kompresora je navrhnutá tak, aby absorbovala vibrácie kompresoru počas prevádzky (keď je spotrebič vo vzpriamenej polohe). Pokiaľ je spotrebič prepravovaný vodorovne, vibrácie, ku ktorým dochádza počas prepravy pôsobia bočné zaťaženie konzoly a môžu ju poškodiť. 

Veľa zákazníko s apýta, či môžu svoju chladničku alebo mrazničku zapnúť hneď ako dorazí na miesto určenia. Aj tu sa objavuje veľa rozporuplných rád. U spotrebičov Liebherr je odpoveď krátka a jasná: Áno! Spotrebiče Liebherr môžete zapnúť hneď po preprave.

Upozornenie: tieto tipy sa týkajú iba spotrebičov Liebherr. Veríme, že pokiaľ sa budete riadiť našimi radami, bude pre vás preprava spotrebičov menej stresujúca a čo najskôr si vašu chladničku a mrazničku budete užívať v novom domove.

( )